• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
PARA VE OYUNCAKLAR
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
OYUNCAK VE PARAYA DAİR

Bu kalpazan 'tarihe' geçer!

Böylesi ne duyuldu ne de görüldü. Polisin takipte olduğu kalpazanlık çetesi lideri Adliyeye giderek polisten şikayetçi oldu

İstanbul'da, mali polisin teknik takibini atlatmak için 3 adet jammer cihazı alan 22 kişilik kalpazan şebekesi piyasaya 1 milyon TL sahte para sürmeye çalışırken suçüstü yakalandı. Şebeke yöneticilerinden C.D.'nin daha önceden kalpazanlık suçlamasıyla polis tarafından 11 defa gözaltına alındığı öğrenildi. 
İstanbul Mali Şube Müdürlüğü ekipleri, piyasaya sahte para sürmeye çalışan bir şebekeye yönelik teknik takip çalışması başlattı. Şebeke üyelerinin tüm hareketlerinin takip edilmesi için para basılan yazıcıdan şebeke üyelerinin otomobillerine hatta sokak lambalarına kadar izleme cihazları yerleştirildi. 

TAKİP EDİLDİKLERİNİ ANLAYAN ŞEBEKE ÜYESİ ADLİYEYE GİTTİ 
Mali Polisin teknik takibini fark eden şebeke yöneticilerinden C.D. adliyeye giderek, "Ben sıradan bir vatandaşım, sahte para olaylarına karışan bazı yakınlarım nedeniyle mali polis beni de haksız yere izlemeye aldı" diyerek suç duyurusunda bulundu. Ancak C.D.'nin daha önceden sahte para ve kalpazanlık suçlamasıyla polis tarafından 11 defa gözaltına alınarak hakkında işlem yapıldığı öğrenildi. 

JAMMERLA SAHTE PARA BASMAYA DEVAM ETTİLER 
Şebeke yöneticileri yaptıkları bu manevra ile mali polisin teknik takibinden kurtulduklarını düşünerek sahte para basmaya devam ettiler. Bununla da yetinmeyen şebeke elemanların polisin fiziki takibinden tamamen kurtulmak için 3 adet dinlemeyi engelleyen Jammer cihazları aldı. 

ŞEBEKEYE OPERASYON DÜZENLEDİ 
Mali Şube ekipleri, şebekenin tüm manevralarına rağmen onları izlemeyi başardı. İstanbul'un 8 ayrı ilçesinde düzenlenen operasyonda aralarında masum olduğu halde polisin kendisini izlediği suçlamasında bulunan C.D.'nin de bulunduğu 22 kişilik şebeke çökertildi. C.D.'nin örgüt yöneticiliğinden gözaltına alındığı öğrenildi. 

SAHTE 1 MİLYON TL ELE GEÇİRİLDİ 
Yapılan operasyonda kalpazanlık şebekesinin piyasaya 1 milyon TL sahte para sürmeye hazırlandıkları öğrenildi. Şebeke elemanlarının ev ve ofislerinde yapılan aramalarda, sahte para basmaya yarayan son sistem yazıcılar, 3 adet jammer cihazı ve 1 milyon TL'lik sahte para ele geçirildi. Haberturk

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret1189207
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.983632.1117
Euro34.634834.7735
Hava Durumu
Saat